Кошик
611 відгуків
Remont-koles
+380 (67) 574-67-22

Балансування колеса: як вибрати верстат для шиномонтажної майстерні

Балансування колеса: як вибрати верстат для шиномонтажної майстерні

Ні для кого, ні секрет, що центр маси автомобіля майже ніколи не збігається з геометричним центром ваги. Відповідно, нерівномірний розподіл відцентрових сил буде приводити до збільшення вібрацій. Щоб уникнути таких неприємностей, необхідно проводити балансування колеса.

Виконати балансування колеса може будь шиномонтажна майстерня, в арсеналі якої є балансувальний верстат.

Для чого потрібен балансувальний верстат

Балансувальний верстат призначений для автосервісів, шиноремонтных майстерень, переважно професійних. Обладнання має вбудований комп'ютер, завдяки якому можна здійснювати регулювання і налаштування параметрів для проведення ремонту коліс.

Розрізняють два типи балансувальних верстатів: напівавтоматичні та автомати. Для першого типу параметри колісного диска виставляються вручну. В залежності від кількості електронних лінійок, верстати для балансування коліс можуть бути з однією або двома електронними лінійками.

Стандартно в комплект установки входить цілий ряд програм, які призначені для балансування вантажів. Основний вал верстата виготовляють з високоміцних матеріалів, щоб повністю виключити сильні вібрації. Балансувальні верстати оснащують надійними і високопотужними двигунами. На сучасних верстатах можна досягти точності балансування колеса до 1-го грама. Практично всі балансувальні верстати мають пневматичний підйом і оснащені педальним приводом.

Пару фраз про експлуатації балансувального обладнання:

 • Допускайте до роботи на балансувальних верстатах ТІЛЬКИ кваліфікований і уповноважений персонал;
 • Допускається ТІЛЬКИ переміщення верстата для балансування за основу. НІКОЛИ не прикладайте силу до валу обертання при транспортуванні;
 • Оптимізуйте робочу зону - розміри зони повинні відповідати габаритам верстата і забезпечувати комфортні умови для проведення робіт. Усі джерела живлення повинні містити запобіжники, ідеально – стабілізатори напруги;
 • Перед початком проведення робіт необхідно вибрати конуси для великих, середніх або малих дисків. У випадку роботи з великими колеса рекомендується використовувати пневмоподъемник;
 • При роботі з балансувальним верстатом завжди є похибка установки балансувальних вантажів. Це пов'язано з похибкою при розрахунку балансування кута;
 • Акуратно знімайте колесо після закінчення балансувальних робіт. Спочатку дочекайтеся повного припинення роботи верстата, таким чином, ви не пошкодите вал. Ні в якому разі не натискайте на педаль, яка управляє положенням. Дотримуючись дану рекомендацію, ви не порушите робочий цикл пристрою.

А що з ціною або скільки коштує балансувальний верстат для коліс?

Отже, ви визначилися з завантаженням своєї шиномонтажної майстерні, вирішили з якими машинами і колесами вам належить працювати, вибрали місце, де буде встановлений балансувальний верстат. Що ж далі? Починаємо вважати «бюджет»: експерти умовно ділять цінова пропозиція, як мінімум, на три категорії:

 • 1. Низька ціна. Найдешевший сегмент, як правило, родом з «Піднебесної». Орієнтовна вартість такого балансування верстата – 500-1000 дол. США. Якщо ви тільки відкриваєте свій бізнес, ще не маєте своєї клієнтури – цього варіанту цілком достатньо.
 • 2. Середня ціна. Тут сітка цін коливається від 1500 до 4500 євро.
 • 3. Висока ціна. За стенди цієї категорії готуйтеся викласти 4500-7000 євро.
 • 4. Преміум-сегмент (може бути і сегментом високої ціни). Старт від 7000 євро. і верхня планка практично не спостерігається. У цьому сегменті, як і в сегменті високої ціни, представлено «найкрутіша» обладнання з купою примочок і фішок, які прискорюють процес балансування колеса і створюють картинку більш наочної роботи шиномонтажника.

Зупинимо свій вибір на моделях економ-класу і деталізуємо балансувальний верстат REMAX VT-60. Відмітна особливість даної моделі – зручність в експлуатації, простота і надійність, відносно невеликі габарити.

REMAX VT-60 – напівавтоматичний балансувальний верстат з вбудованим дисплеєм. Верстат здатний здійснювати балансування дисків ø10"-24", живлення 220 В.

Особливості моделі REMAX VT-60:

 • Вал діаметром 40 мм;
 • Електродвигун запускається кнопкою або опусканням кожуха;
 • Гальмування колеса – автоматичне;
 • Електронна лінійка для вимірювання вильоту і діаметра колеса;
 • Балансування звичайних і мото - коліс, можна і без центральних отворів;
 • Лічильник кількості відбалансованих коліс.

Інтернет-магазин Ремонт коліс пропонує балансувальні верстати вітчизняного та китайського виробництва. При виборі своїх постачальників шиномонтажного обладнання ми завжди спираємося на передовий досвід, якість, обґрунтованість ціни, наявність кваліфікованої технічної підтримки. Хочете купити верстат для балансування коліс? Телефонуйте, оформляйте замовлення на сайті Remont-koles – ми зателефонуємо і відповімо на всі ваші запитання.

Повернення до списку

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner